HI 83300-02 MULTIPARAMETRYCZNY FOTOMETR

Wyprzedaż! Wodoszczelny miernik EC/TDS/°C

HI 83300-02 MULTIPARAMETRYCZNY FOTOMETR

HI83300-02

Nowy produkt

HI 83300-02 to kompaktowy, wieloparametrowy fotometr do użytku w laboratorium lub w terenie. Miernik jest jednym z najbardziej zaawansowanych fotometrów dostępnych w innowacyjnej konstrukcji optycznej. Miernik posiada 60 różnych metod programowych, które mierzą 37 kluczowych parametrów jakości wody, a także oferuje tryb pomiaru absorbcji dla weryfikacji wydajności.

Więcej szczegółów

6 545,00 zł netto

Dodaj do listy życzeń

 • HI 83300-02 to kompaktowy, wieloparametryczny fotometr do stosowania w laboratorium lub w terenie.

  Miernik jest jednym z najbardziej zaawansowanych fotometrów dostępnych na rynku. Posiada innowacyjny system optyczny wykorzystujący diody LED, filtry zakłóceń wąskopasmowych, soczewki skupiające oraz fotodetektor krzemu do pomiaru absorbancji i detektora odniesienia (w celu utrzymania spójnego źródła światła zapewniając dokładne i powtarzalne odczyty fotometryczne przy każdym pomiarze).

  Fotometr laboratoryjny HI 83300-02 mierzy 37 różnych kluczowych parametrów jakości wody  od aluminium do cynku przy użyciu 60 różnych metod.

  W celu zaoszczędzenia cennej przestrzeni laboratoryjnej, fotometr HI 83300-02 jest również profesjonalnym miernikiem pH z cyfrowym wejściem elektrody pH i temperatury. Można zatem używać jednego miernika do pomiaru fotometrycznego i pH.

  Wejście elektrody cyfrowej pH pozwala użytkownikowi na pomiar pH przy użyciu tradycyjnej szklanej elektrody. Cyfrowa elektroda pH ma wbudowany mikro-chip w sondzie, przechowujący wszystkie informacje o kalibracji. Posiadanie informacji kalibracyjnych przechowywanych w sondzie pozwala na szybkie wymiany elektrod pH bez konieczności ponownej kalibracji. Wszystkie pomiary pH są automatycznie kompensowane dla zmian temperatury z wbudowanym termistorem umieszczonym w końcówce czujnika.

  HI 83300-02 oferuje tryb pomiaru absorbcji, który pozwala na stosowanie testów CAL Check w celu sprawdzenia poprawności działania systemu. Tryb absorbancji umożliwia wybranie jednej z pięciu długości fali światła (420 nm, 466 nm, 525 nm, 575 nm i 610 nm) w celu zmierzenia i sporządzenia własnego stężenia w funkcji absorbcji. Jest to użyteczne dla użytkowników z własnymi metodami chemicznymi i dla wykładowców, aby nauczyć koncepcji absorbancji przy użyciu prawa Beer-Lambert.

  Do przesyłania danych oraz do wykorzystania jako źródło energii dla miernika przewidziane są dwa porty USB. Miernik może również pracować na wewnętrznym akumulatorze litowo-polimerowym 3,7 V DC.

  ...

  Cechy charakterystyczne / Funkcje

  - Podświetlany ekran LCD o rozdzielczości 128 x 64 pikseli, z wirtualnymi klawiszami i ekranem, intuicyjny interfejs użytkownika ułatwiają korzystanie z miernika
  - Wbudowany timer dla pomiarów fotometrycznych sprawia, że wszystkie odczyty są pobierane w odpowiednich przedziałach czasowych, niezależnie od użytkownika, co  zapewnia  lepszą spójność pomiarów
  - Odpowiednie jednostki miary wyświetlane dla każdego z mierzonych parametrów
  - Automatyczna konwersja odczytów na inne funkcje chemiczne za pomocą  jednego przycisku
  - Szczelna pokrywa kuwety zapobiegajaca wpływowi światła na wyniki pomiarów
  - Rejestracja danych - możliwość zapisu do 1000 odczytów fotometrycznych i pH, po naciśnięciu dedykowanego przycisku LOG, zapisane dane można odczytać poprzez naciśnięcie przycisku RCL. Identyfikator próbki i informacje o identyfikatorze użytkownika można dodawać za pomocą klawiatury alfanumerycznej
  - Zapis USB Zapisane pomiary można szybko przenieść do pamięci flash za pomocą portu USB lub do komputera za pomocą portu micro USB. Dane są eksportowane jako plik .CSV do wykorzystania przy pomocy arkuszy kalkulacyjnych.
  - Wskaźnik stanu wykorzystania baterii pokazany jest na wyświetlaczu
  - Komunikaty o błędach fotometrycznych (brak pokrywki,  wysokie zero i standard zbyt niski) oraz komunikaty o kalibracji pH (zawierają czystą elektrodę, bufor kontrolny i sondę kontrolną)

  Mierzone parametry

  Odczynniki nie są dołączone do fotometru i należy je zamawiać oddzielnie.

 • Dokładność długości fal±1 nm
  Źródło światła420 nm, 466 nm, 525 nm, 575 nm i 610 nm wąskopasmowe filtry interferencyjne
  Pasmo widma8 nm
  Kanały wejścia1 wejście na elektrodę pH i 5 długości fal
  Elektroda pHcyfrowa elektroda pH ( brak w zestawie )
  Rodzaj zapisuzapis na żądanie z nazwą użytkownika i z ID próbki
  Pamięć zapisu1000 odczytów
  ŁączaUSB-A host pamięci masowej; micro-USB-B do zasilania i połączenia z komputerem
  ZasilanieZasilacz 5 VDC USB 2.0 z kablem USB-A na micro-USB-B (w zestawie)
  Wymiary/Waga206 x 177 x 97 mm / 1 kg
  Detektor światłafotodetektor krzemowy
  Rodzaj kuwetokrągłe, 24.6 mm
  Liczba metod128 max.
  Wyposażenie standardowekuwety na próbki (4szt), nasadki, kabel USB, zasilacz i instrukcja obsługi

Opinie

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

HI 83300-02 MULTIPARAMETRYCZNY FOTOMETR

HI 83300-02 MULTIPARAMETRYCZNY FOTOMETR

HI 83300-02 to kompaktowy, wieloparametrowy fotometr do użytku w laboratorium lub w terenie. Miernik jest jednym z najbardziej zaawansowanych fotometrów dostępnych w innowacyjnej konstrukcji optycznej. Miernik posiada 60 różnych metod programowych, które mierzą 37 kluczowych parametrów jakości wody, a także oferuje tryb pomiaru absorbcji dla weryfikacji wydajności.

Produkty powiązane

30 innych produktów w tej samej kategorii